Viola Śpiechowicz – kolorowy ptak polskiej mody

12 grudnia 2015 - Bez kategorii, Projektanci - przeczytano:    237    razy,
Viola Śpiechowicz – kolorowy ptak polskiej mody

Polska scena mody jest ciekawa, nie brakuje nam klasyki i projektantów tworzących w duchu tradycji, sprawdzone fasony i stonowane kolory to, to co Polki i Polacy zresztą też noszą i kupują najczęściej. Są jednak projektanci, którzy lubią uciekać od utartych konwencji i tworzyć modę pełną fantazji, wyłamująca się ze schematów, na którą patrząc, czujemy się trochę jak w bajce, taka jest właśnie Viola Śpiechowicz.

Viola Śpiechowicz pojawiła się na polskiej scenie mody w roku 1992, wtedy to też światło dzienne ujrzała marka Odzieżowe Pole, której była jedną z założycielek. Viola projektowała dla firmy przez 13 lat, w końcu jednak w roku 2005 odeszła. Rozstanie, jak wspomina, z Odzieżowym polem było trudne, jednak nie był to koniec jej przygody z modą. Niedługo po opuszczeniu marki Viola Śpiechowicz założyła nową firmę, sygnowaną jej nazwiskiem, pierwsza kolekcja ujrzała światło dzienne w roku 2006.

 

śpiechowicz studio

viola spiechowicz

Dziś projektantka poza dwoma kolekcjami rocznie projektuje też suknie ślubne. Kolekcje pret-a-porter charakteryzują się oryginalnością, zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki oraz faktur materiałów. Oglądając je, ja nieraz doszukuję się inspiracji kulturami z różnych regionów świata, twórczość projektantki często jest określana, jako pełna malarskiej fantazji, nic w tym dziwnego, w końcu Viola Śpiechowicz studiowała malarstwo na warszawskiej ASP. Viola często pozwala sobie na zabawy formą, chociaż z te z roku na rok, są coraz prostsze, w jej kolekcjach nie brakuje kolorów oraz żywych, pełnych energii printów. Kobiecość według projektantki jest subtelna, pełna finezji i zarazem funkcjonalna.

viola

Z kolei suknie ślubne projektu Violi Śpiechowicz to zupełnie inna historia niż ubrania casual. Suknie dla panien młodych charakteryzują się ponadczasowymi fasonami. Tutaj projektantka jest bardziej pragmatyczna, jednak sama mówi, że obecnie wymagają od niej tego też klientki. Współczesna panna młoda nie chce wyjątkowej sukni na jeden wieczór, ale sukienki, którą będzie mogła założyć również na wiele innych okazji. Sakramentalne Tak w sukienkach projektu Violi Śpiechowicz mówiło wiele gwiazd oraz m.in. księżniczka Buthanu.

Obecnie Viola Śpiechowicz jest jedną z najbardziej znanych projektantek w naszym kraju, od ponad dwudziestu lat konsekwentnie buduje swój unikalny styl, nie dając się zaszufladkować, współpracuje z gwiazdami i stale dostarcza nam ubrań, w których chce się chodzić. Już niebawem na blogu pojawi się wywiad z Violą, zatem bądźcie czujni!

VIOLA-SPIECHOWICZ_MIKE_PASARELLA_001

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *