7 kultowych torebek

14 grudnia 2015 - Bez kategorii - przeczytano:    343    razy,
7 kultowych torebek

Są takie rzeczy na  świecie, które dla wszystkich  miłośników mody mają szczególne znaczenie i są okryte niemal legendą. Dzisiaj przygotowałam dla was tekst o kultowych torebkach, wszystkie są bardzo popularne i bardzo drogie, a zakup niektórych  z nich wymaga czekania w niemałej kolejce, oto one:

Birkin Bag – sztandarowy produkt marki Hermes, Birkin Bag swą nazwę zawdzięcza aktorce Jane Birkin, dla której została stworzona. Birkin skarżyła się na brak odpowiednio dużej torebki, a że swoje żale kierowała akurat do dyrektora kreatywnego domu mody Hermes, ten zaprojektował dla niej dużą torebkę o charakterystycznym kształcie  trapezu. Birkin Bag dzisiaj doczekała się wielu swoich wersji, różniących się między sobą kolorem oraz wykończeniem i jest chyba najdroższą torebką na świecie.

$_35

Chanel 2.55 – torebka ta została nazwana od miesiąca i roku, w którym została zaprojektowana, jednak naprawdę popularna stała się dopiero w latach 80, kiedy to Coco wzbogaciła ją o praktyczny łańcuszek. Jak wygląda Chanel 2.55, wie każdy, to mała, pikowana torebka, z logo Chanel na zapięciu, ceny różnych modeli  wahają się od 3000$ do kilkunastu tysięcy za torebkę z limitowanej edycji.

AAAAC3-vmmMAAAAAADM4fw

 

Louis Vuitton Speedy – czyli klasyczny, pojemny kuferek zdobiony najczęściej monogramem Canvas – czyli beżowym logiem LV na czekoladowym tle. Dzisiaj Canvas jest w dalszym ciągu najmodniejszym wzorem, jaki zdobi torebki Speede, chociaż obecnie marka w swojej ofercie ma wiele innych.  Model Speede to torebka o uniwersalnym kształcie, która pasuje do wielu ubrań i wciąż jest w ścisłej czołówce najbardziej pożądanych torebek świata.

louis-vuitton-speedy-bandouliere-40-monogram-canvas-handbags--M41110_PM2_Front view

Fendi Bougette – ta mała torebeczka marki Fendi stała się sławna dzięki kultowemu serialowi Sex and the City, gdzie nosiła ją główna bohaterka Carie Bradshaw, grana przez Sarę Jessicę Parker. Torebka ta jest mała i podłużna (stąd też nazwa), ma krótki pasek i charakterystyczną klamrę z metalowym logo marki. Torebka Bougette występuje w bardzo wielu wersjach kolorystycznych, również w żywych, szybko wpadających w oko barwach.

FENDI-Baguette-Specchietti

Lady Dior – torebka ta powstała u schyłku XX wieku, została podarowana księżnej Dianie, jako honorowemu gościowi wystawy prac Christaian Diora oraz koncernu LVMH i od niej też została nazwana torebką Lady Dior. Lady Dior to nieduża torebka „do ręki” wykonana z pikowanej skóry, zdobiona metalowymi brelokami z liter, układających się w napis Dior.

img-thing

Chloe Paddington– to skórzana torebka z charakterystyczną kłódką na froncie.  Model Paddington jest nieduży, wyposażony w dwoje, średniej długości uszu oraz kilka małych kieszonek, może być noszona  na ramieniu lub w ręce. Autorką tego modelu jest Phoebe Philo.

img-thing (1)

Celine Luggage Tote – ostatnia z kultowych torebek na naszej liście, zaprojektowana, podobnie jak poprzedniczka na mojej liście, czyli Padington przez Phoebe Philo. Luggage Tote jest najmłodszą z kultowych torebek, powstała w roku 2010 i od razu stała się obiektem westchnień celebrytek. Torebka ta swoim kształtem przypomina klasycznego shoppera, ma krótkie uszy, do trzymania jej w rękach oraz jeden długi, do noszenia na ramieniu, a w jej dużym wnętrzu zmieszczą się wszystkie skarby każdej kobiety.

Celine-Micro-Luggage-Tote

Komentarz “7 kultowych torebek

mimisskitn

Najbardziej z wszystkich tu przedstawionych torebek chciałabym Chanel 2.55 :-)
Dziękuję za odwiedziny :-)

Pozdrawiam :-)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *