Nieśmiertelny jeans w wersji couture

23 grudnia 2015 - Bez kategorii - przeczytano:    162    razy,

Nieśmiertelny jeans w wersji couture

Dzisiaj o materiale, który jest znakomitym przykładem historii, określanych mianem: „od zera do bohatera”. Jeans – zwany także zamiennie denimem, towarzyszy człowiekowi od ponad 160 lat! W każdej epoce znajdywał uznanie, a o jego zaletach można mówić bez końca. Noszony we wszystkich zakątkach świata, na setki sposobów i okazji, zyskał miano nieśmiertelnego. Chyba nie ma osoby, która nie miałaby w swojej szafie ubrania uszytego z tego legendarnego materiału. Kochają go wszyscy, niezależnie od płci i wieku, a w ostatnich sezonach jego popularność wzrasta jeszcze bardziej. Ostatnie trendy wskazują na to, że denim nie ma zamiaru obniżać swojej popularności i pokazuje, że potrafi wzbić się na jeszcze wyższe modowe sfery. Aktualnie nosimy go bez skrępowania nawet podczas najbardziej uroczystych okazji – w wersji wieczorowej, a nawet na czerwonym dywanie.
Z placu budowy na salony – jak denim podbijał świat

Rodowód tego kultowego materiału, niewiele ma wspólnego ze światem mody i finezyjnym krawiectwem. Denim został stworzony w celu praktycznym, by służył ludziom pracy. Początkowo nosili go marynarze – niezależnie od tego czy był mokry czy też suchy, zapewniał wygodę, a jeansowe nogawki spodni łatwo się podwijały. Potem jego urok docenili uczestnicy gorączki złota i amerykańscy farmerzy. Wytrzymałość materiału na uszkodzenia i zabrudzenie, sprawiała, że jeansowe ogrodniczki były znakiem rozpoznawczym człowieka pracującego. Dopiero przemysł filmowy i westerny z kultowymi aktorami, przyczyniły się do upowszechnienia się denimu na masową skalę. Niedługo potem, stał się synonimem amerykańskiego snu – symbolem wolności i niezależności. Dziś, sięgają po niego nie tylko twórcy kolekcji sieciowych, ale projektanci rodem ze światowych stolic mody. Denim nieustannie odnajduje swoje miejsce w kolekcjach światowych marek, a jego uniwersalny i ponadczasowy charakter, sprawia, że idealnie łączy się ze wszystkimi fasonami, kolorami i stylami. W dzisiejszych czasach, gdzie moda przekracza wszelkie ograniczenia i wciąż szuka nowych inspiracji, jeans przybiera nietuzinkowe oblicze i zyskuje nowy status.

Denimowy renesans w ekskluzywnej wersji

Jeans, to już nie tylko spodnie, kurtki, torebki i płaszcze. Obecnie możemy podziwiać kunsztowne kreacje o unikalnym kroju, wykonane z tego popularnego materiału. Sukienki i spódnice są chętnie noszone przez celebrytki i trendsetterki. Z powodzeniem łączy się denimowe elementy stroju z atłasami, koronkami i dzianiną. Choć w klasycznym wydaniu casualowym, także pojawia się na wielkich galach – Edyta Górniak nie ma z tym problemu i z satysfakcją prezentuje się fotoreporterom w zwiewnej spódnicy i jeansowej kurtce. Równie entuzjastycznie, podchodzi do tych spraw Maja Sablewska, która potrafi stworzyć iście wieczorowy zestaw z denimowych elementów. O niezwykłej sile przebicia jeansu, świadczy fakt, że coraz częściej spotyka się ubrania, wykonane z materiału, który go imituje. Taka była spódnica projektu Bohoboco, w której wystąpiła Agnieszka Szulim na jednej z imprez – jeszcze długo po niej tabloidy rozpisywały się o fantastycznym wyborze prezenterki. Hitem jest połączenie jeansu ze skórą. Takie zestawienia zyskują mocny charakteru i rockowy pazur. Możemy wykorzystywać je na co dzień i bez problemu pokazywać się w nich na uroczystych okazjach. Należy jedynie pamiętać, by dobrać odpowiednie dodatki – dzięki nim, zestawienie jeansowe rurki plus czarna ramoneska, może zyskać zupełnie odmiennego charakteru. To o nas zależy, jakim językiem będzie przemawiała nasza jeansowa stylizacja. A takie przemiany nie są trudne, bo denim to prawdziwy modowy kameleon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *