Styl marynarski w pracy

23 grudnia 2015 - Bez kategorii - przeczytano:       razy,

Skromność, elegancja, wyczucie stylu – tym powinien charakteryzować się strój do pracy. Ale co ma zrobić kobieta, która nie chce wyglądać w pracy zbyt klasycznie? Której znudziły się garsonki i białe lub niebieskie koszule? Która chce się trochę wyróżnić, nie odbiegając jednak od zasad dress codu, panującego w miejscu pracy? I wreszcie, która tęskni za wakacjami, a w głowie wciąż gra jej Pożegnalny ton: „W kolorowych światła keja lśni, a główki portu sennie mruczą do widzenia. A jutro, gdy nastanie świt, w rejs wyruszymy, by odkrywać swe marzenia”? Odpowiedzią na pytania może być strój – a konkretnie styl marynarski.

Pozornie kojarzony raczej z ubiorem codziennym,w praktyce doskonale sprawdza się w pracy. Bluzka w pasy, do tego ulubiony żakiet i spodnie w kolorze granatu – taki zestaw jest nie tylko skromny, ale również szalenie modny. To nieprawda, że jesienią jesteśmy skazane na szarości, czernie i beże. Granat z bielą i odrobiną czerwieni nawiązuje do lata, przy okazji urozmaicając odrobinę wrześniowo – listopadowe stylizacje. W takiej kombinacji istotny jest umiar – nie każdy zakład pracy będzie tolerował czerwień, ale na mały dodatek może przymknąć oko. Dodatek taki może być w postaci małej broszki z kotwicą czy kolczyków. Niby drobiazg, a dodaje charakteru (bo diabeł tkwi w szczegółach). Biało-niebieskie paski odejmują lat, dodają sylwetce lekkości.

Styl marynarski zawitał także do wnętrz. Wakacyjna atmosfera każdego dnia – i wszystko za sprawą bieli, granatu, niebieskiego i czerwieni. Jeśli ktoś dopiero urządza swoje miejsce pracy, może pokusić się o styl ponadczasowy, charakteryzuje się świeżością i naturalnością. Poszewki z lnu i bawełny, wiklinowy kosz-to elementy, które nadadzą wnętrzu charakteru. Styl idealnie sprawdzi się w miejscach związanych z podróżami, kulinariami czy szeroko pojętą marynistyką. Nie wspominając już o miejscach, które serwują dania rybne bądź nawiązują do morza – knajpa w stylu marynarskim na pewno przyciągnie nie tylko wielbicieli urlopu nad Bałtykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *