10 letnie modelki

24 marca 2016 - Ciekawostki - przeczytano:       razy,
10 letnie modelki

Bardzo dużo modelek karierę w branży mody zaczyna wcześnie, w wieku kilkunastu lat, jednak te modelki mają duże doświadczenie i współpracują z największymi domami mody pomimo bardzo młodego wieku, a patrząc na nie, nasuwa się pytanie, czy branża mody powinna określić dolne granice wieku dla dziewczyn, których nie powinno się przekraczać?
Kristina Pimenova.

Ta niebieskooka blondynka, nazywana najładniejszą dziewczynką na świecie jest córką modelki Glikerji Pimenovej, z pochodzenia jest Rosjanką, właśnie przeprowadziła się do Los Angeles i podpisała kontrakt z dwiema agencjami modelek — LA Models i New York Models. Karierę modelki Kristina rozpoczęła w wieku trzech lat, kiedy to jej mama wysłała ją na pierwszą profesjonalną sesję zdjęciową. Zdjęcia dziewczynki bardzo spodobały się w branży i mała modelka szybko zaczęła współpracę z najlepszymi, na swoim koncie ma między innymi kampanie dla Armani Kids, Roberto Cavalli Junior oraz DSquared2 kidswear.

kristina-pimenova

Thylane Lena-Rose Blondea

Kolejna bardzo młoda modelka jest córką prezenterki telewizyjnej Veronici Loubry i piłkarza Patrica Blondeau, na świat przyszła na Wybrzeżu Kości Słoniowej, obecnie ma 15 lat. Thylane karierę modelki rozpoczęłam w wieku 5 lat, obecnie może pochwalić się współpracą z takimi markami jak Jean-Paul Gaultier, Ralphem Laurenem, czy Lacoste. O Thylane zrobiło się głośno, kiedy jako 10 latka wystąpiła w sesji dla Vogue Paris wystylizowana na dorosłą kobietę, w szpilkach i mocnym makijażu. Świat zagrzmiał, iż taka seksualizacja dzieci nie może mieć miejsca, po wydaniu tego numeru Vogue ze stanowiskiem redaktor naczelnej magazynu pożegnała się Carine Roitfled.

Thylane-Blondeau

Na pytanie, o to ile powinny mieć najmłodsze modelki, czy modele nie ma odpowiedzi, na pewno nie powinno się zabraniać występowania dzieciom w reklamach, ponieważ kto ma reklamować ubrania i akcesoria dziecięce, dorośli? Chyba nie. Jednak przedstawianie małych dziewczynek i chłopców, jako obiektów seksualnych, w strojach i makijażu typowym dla dorosłych jest karygodne i powinno być karane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *